Jdi na obsah Jdi na menu
 


zivotopis Rytmusa

 

Rytmus – životopis

Rytmus se jmenuje vlastním jménem Patrik Vrbovský. Narodil se v roce 1977 v Piešťanech. Od roku 1992 se zapisuje do historie slovenské hip-hopové kultury. Působil ve spoustě hudebních skupin, jako například Big Stone, Geto Gangs3, Patresse D, Patrik Metamorflolord (což byla mimochodem Rytmusova přezdívka) a známý Špinavý H&R Produkt, který působí dodnes. Největší úspěch však zažil ve skupině Kontrafakt.

Rytmus nezačínal jako raper. Jeho první kroky, když byl velmi mladý, vedly k breakdance. Tančil pod taktovkou takových borců, jako jsou například Fredy Ayisi nebo Karol Zajac.

K rapu měl už jen malý krůček. Zkoušel ho napřed v angličtině. Mezi jeho speciality také patří beatbox. Na výsluní se začal dostávat díky vítězství v rapovém souboji s názvem „Bitka slov„.
V roce 1994 Rytmus potkává Davida ze Senca. Ten mu po nějaké době umožní vstoupit do skupiny GETOGAX3. O 3 roky později můžeme najít Rytmusovi skladby pod přezdívkou PAT3K METAMORFOLORD na Davidově projektu „Zvuk ulice„.
Spolupráce s Davidem však netrvá dlouho a po několika neshodách se Rytmus rozhodl jít si vlastní cestou. Rapovat však nepřestává a na svých skladbách spolupracuje se skupinami Trosky, nebo Názov Stavby.

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 52964
Měsíc: 274
Den: 8